O společnosti   Historie společnosti

Historie společnosti

Rok 1998:

V tomto roce byla založena firma Frisch Holz-Systembau se sídlem ve Veselí nad Lužnicí. Zatím vůbec nemůžeme mluvit o schodech, ale už od počátku se jednalo o zakázkovou řemeslnou práci ze dřeva. U zrodu firmy bylo pouze 12 zaměstnanců a vše vznikalo v pronajatých prostorech. Firma zaměřila na výrobu masivních dřevěných balkónů alpského stylu, které dodávala převážně do Rakouska a Německa.

Rok 2000:

V tomto roce nastal velký zlom. Firma rozšířila svou nabídku o dřevěné schodiště a z tohoto důvodu zakoupila první CNC stroj, který urychlil výrobu a zvýšil kvalitu vyráběných komponentů. Se zvýšenou poptávkou po novém sortimentu přišla koncem roku investice do vlastních výrobních prostor, kam se přesunula veškerá dřevovýroba.

Rok 2001:

S novým rokem přišla další investice do vybavení a firma zakoupila CNC stroj na obrábění dřeva, ale také CNC stroj do nově vzniklé kovodílny. Zde se vyráběly veškeré kovové komponenty ke dřevěným schodištím a firma začala také produkovat kovové schodiště a nerezové zábradlí. Koncem tohoto roku byla zakoupena nová hala a počet zaměstnanců se zvýšil na 50.

Rok 2005:

V roce 2005 byly vybudovány administrativní prostory a rozšířil se tým konstruktérů. Také byla zakoupena prostorná hala na uskladnění dřevěných materiálů a proběhla modernizace výrobních postupů.

Rok 2012:

Začátkem roku 2012 byla odkoupena další výrobní hala a začaly stavební práce, jejichž cílem bylo propojit tři výrobní prostory v jeden. Součástí této investice byla také stavba nové kotelny, ve které zpracováváme veškerý dřevěný odpad vzniklý při výrobě dřevěného schodiště.

Rok 2013:

Na počátku roku byly dokončeny stavební úpravy ve výrobních halách a v polovině roku začala stavba nových administrativních prostorů, které navazují na právě propojené výrobní prostory. Koncem roku byly zakoupeny dva nejmodernější pětiosé CNC stroje na obrábění dřeva, které jsou na strojírenském trhu k dispozici.

Rok 2014:

Začátkem roku firma zakoupila CNC řízený řezací stůl s vodním paprskem, který urychlil a zkvalitnil výrobu kovových komponentů. V polovině roku byla také dokončena stavba nových kanceláří. Sortiment byl rozšířen o výrobu balkónového a nerezového zábradlí. K tomuto účelu byl zakoupen moderní svařovací robot. Nyní se firma rozkládá na více než 10 000 m2, zaměstnává přes 130 zaměstnanců a své produkty dováží do 13 zemí Evropy.