Ze světa schodů   Výroba dřevěných schodišť

Výroba dřevěných schodišť

Než se dostane schodiště do výroby, musí nejdříve požadovaný výrobek do projekce. Zde vznikne po zadání veškerých rozměrů a vybrání vhodného typu schodiště přesný výkres, který putuje k zákazníkovi s cenovou nabídkou na odsouhlasení. Po odsouhlasení se výkresy předávají do výroby a celý proces se může rozjet. Výroba schodišť začíná výběr vhodného dřeva, které máme uskladněno v našich skladech a tím je zaručena nízká vlhkost.

V nabídce naleznete standardní dřeviny jako: smrk, borovice, modřín, buk, dub, bříza, jasan, jilm, třešeň, ořech americký, ale samozřejmostí jsou také exotické dřeviny. V této skupině můžeme nabídnout například dřeviny: jotoba, merbau, wenge, zebrano nebo doussie. Po pečlivém vybrání materiálu, se vše musí připravit na požadované rozměry a pod tlakem se materiál již částečně ohoblovaný lepí. Odtud se vše přesouvá na pětiosé CNC stroje. Zde se materiál nařeže na požadované rozměry a připraví se veškerá možná vybrání a otvory nutná pro konstrukci schodiště. Dalším článkem ve výrobě je ruční opracování, kde se materiálu dá finální podoba včetně instalace veškerých spojovacích a nosných prvků, aby montáž na stavbě byla co nejméně složitá. V tuto chvíli přichází na řadu kompletace celého schodiště. Jak je vidět z fotky, každé schodiště je před finální povrchovou úpravou sestaveno a zdokumentováno, aby bylo zaručeno přesné opracování a kompletnost výrobku.

Posledním krokem výroby je pečlivá kontrola a povrchová úprava. V naší nabídce naleznete různé druhy laků, vosků, přírodních olejů, ale také moření nebo povrch s krycí barvou. Možná je také povrchová úprava dle přání zákazníka. Zpravidla se jedná o vytvoření povrchu, který bude co nejvíce podobný Vámi zaslanému vzorku dřevěné podlahy nebo nábytku, který je již součástí Vašeho interiéru. Poslední operací je kvalitní zabalení všech dílů a příprava na expedici. Odvoz zboží k zákazníkovi zajišťují naše vozidla, což znamená šetrné a bezproblémové dodání na požadovaný čas.