Ze světa schodů   Materiály na dřevěné schodiště

Materiály na dřevěné schodiště

V naší nabídce naleznete širokou škálu dřevin, které používáme na výrobu všech typů dřevěných schodišť. Dřeviny jsou uskladněny ve vlastních skladových prostorech a je zaručena nízká vlhkost dřeva, při které materiál již nepracuje a tím je zamezeno praskání a kroucení dřeva. Dřevěné schodiště vyrábíme ze standardních dřevin jako jsou: smrk, borovice, modřín, buk, dub, bříza, jasan, jilm, třešeň, ořech americký a samozřejmostí jsou také exotické dřeviny. V této skupině můžeme nabídnou například dřeviny: jotoba, merbau, wenge, zebrano nebo doussie.

V nabídce máme také několik různých variant stejné dřeviny, vysvětlení následuje. První provedení označujeme jako CINK a vyznačuje se podélnými lamelami, které jsou lepené z menších kousků o šířce 42 mm. Výsledný vzhled by se dal přirovnat k parketám. U buku se provedení cink dělí dále na CINK A/B a B/B. Toto označení uvádí přítomnost dřeviny z jádra stromu. Poslední podskupinou provedení cink označujeme CINK COLOR. Jedná se o materiál, kde jsou povoleny barevné vady, jež nemají vliv na kvalitu dřevěného schodiště. Materiál v tomto provedení může být zašedlý nebo zamodralý. U buku se také můžeme setkat s provedením, kdy je dřevo „pařeno“. Tímto postupem získáme u schodů načervenalý nádech. Novinkou v sortimentu je provedení s označení FINELINE.  Jedná se o lamely lepené z menších kousků o  šířce pouze 20 – 30 mm. Poslední varianta se označuje pouze PRŮBĚŽNÁ LAMELA. Zde jsou lamely podélně nařezané z jednoho kusu dřeva.

Výběr materiálu není pouze o provedení, ale také o povrchové úpravě. Zde nabízíme lakování, moření, použití přírodních olejů, vosku nebo nátěr krycí barvou. Možná je také povrchová úprava dle přání zákazníka. Zpravidla se jedná o vytvoření povrchu pro dřevěné schodiště, který bude co nejvíce podobný Vámi zaslanému vzorku dřevěné podlahy nebo nábytku, který je již součástí Vašeho interiéru.